Szkolenie w czasie rzeczywistym
nie jest to uprzednio nagrany materiał
6 godzin wraz z przerwą
rozpoczynamy o godz. 9.00
Wydrukowany certyfikat
który wyślemy pocztą
Grupa do 25 osób
każdy będzie miał czas na zadawanie pytań
Możliwość zadawania pytań
i dyskusji z innymi uczestnikami
Dostępne na komputerze, tablecie i smartfonie
z dowolnego miejsca
Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych aspektów stosowania przepisów nowego Prawa zamówień publicznych w zamówieniach publicznych na roboty budowlane.
Szkolenie adresowane jest w głównej mierze do osób początkujących i średnio zaawansowanych w zamówieniach publicznych oraz tych odpowiedzialnych za realizację i dokumentowanie procedur jak również dla osób podejmujących decyzje w komórkach zamówień publicznych.
Adresatem szkolenia jest także kierownik jednostki (kierownik zamawiającego) odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania.
I. Definicja „roboty budowlanej” i „obiektu budowlanego”, i ich wpływ na postępowania i wykonywanie umów o roboty budowlane w nowym Pzp. Nowa definicja „dostawy”.
II. Opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane.
III. Zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych udzielane bez stosowania Pzp.
IV. Szacowanie wartości zamówień publicznych na dokumentacje projektowe i roboty budowlane. Czy z Pzp wynika obowiązek sumowania zamówień na roboty budowlane, dokumentacje projektowe i pełnienie funkcji inspektora nadzoru?
V. Umowy o pracę – w jakich zamówieniach obowiązkowe, a w jakich fakultatywne.
VI. Warunki udziału w postępowaniu.
VII. Kryteria oceny ofert, w tym kryterium „ceny” a wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów przedmiotu zamówienia.
VIII. Rodzaje kosztorysów stosowanych w budownictwie.
IX. Rodzaje wad dokumentacji projektowej i ich wpływ na przedmiot oraz wynagrodzenie wykonawcy robót budowlanych. Etapy wykrywania wad dokumentacji projektowej.
X. Przedmiot zamówienia a opis przedmiotu zamówienia.
XI. Rodzaje wynagrodzeń w zamówieniach na roboty budowlane:
a. Wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorysowe, poprzez wskazanie podstaw do jego ustalenia;
b. Do jakich rodzajów robót stosować dane wynagrodzenie;
c. Rola kosztorysu ofertowego przy wynagrodzeniu ryczałtowym i kosztorysowym;
d. Rażąco niska cena lub koszt;
e. Zmiany umowy a rodzaj zastosowanego wynagrodzenia;
f. Zmiany w zakresie treści umów. Klauzule niedozwolone, klauzule obowiązkowe, waloryzacja wynagrodzenia w tym cen materiałów i kosztów, wymagania w zakresie określenia terminu zakończenia umowy;
g. Tzw. „prawo opcji” i problemy z nią związane. „Opcja” a przedmiot zamówienia i jego zakres. „Opcja” a: warunki udziału w postępowaniu; wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Opcja a ocena ofert w kryterium „cena”;
h. Raport z realizacji zamówienia.
XII. Roboty (zamówienia) „dodatkowe” wykraczające poza przedmiot zamówienia podstawowego a zamówienia „uzupełniające”.
XIII. „Konieczne prace dodatkowe”, „roboty zamienne”, „roboty zaniechane”. Omówienie różnic i podobieństw. Protokół konieczności.
XIV. Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych wg. nowego Pzp i kodeksu cywilnego.
XV. Omówienie wybranych elementów SWZ w trybie podstawowym bez możliwości negocjowania ofert na opracowanie dokumentacji projektowej.
XVI. Omówienie przykładowego dokumentu będącego podstawą do wyboru oferty najkorzystniejszej i realizacji zamówienia bagatelnego.
XVII. Omówienie wybranych elementów SWZ w trybie podstawowym bez możliwości negocjowania ofert i w trybie przetargu nieograniczonego na robotę budowlaną polegającą na jej wykonanie w zależności od przyjętego rodzaju wynagrodzenia.
XVIII. Omówienie elementów SWZ na robotę budowlaną polegającą na jej zaprojektowaniu i wykonaniu.
XIX. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.