Szkolenie w czasie rzeczywistym
nie jest to uprzednio nagrany materiał
6 godzin wraz z przerwą
rozpoczynamy o godz. 9.00
Wydrukowany certyfikat
który wyślemy pocztą
Grupa do 25 osób
każdy będzie miał czas na zadawanie pytań
Możliwość zadawania pytań
i dyskusji z innymi uczestnikami
Dostępne na komputerze, tablecie i smartfonie
z dowolnego miejsca
Bez SWZ wszczęcie postępowania według nowych przepisów będzie niemożliwe, a dotychczasowych SIWZ nie rekomenduje się adaptować do nowego systemu ze względu na ryzyko popełnienia wielu błędów.
Opracowanie nowego dokumentu wymaga analizy przekrojowej całej ustawy, powiązania przepisów w logiczny ciąg zdarzeń zmierzających do wyboru najkorzystniejszej oferty. Dla opisania poszczególnych części SWZ konieczna będzie też refleksja nad aktualnym przebiegiem procedury w zależności od trybu udzielenia zamówienia i momentu udostępniania specyfikacji wykonawcom. W trakcie szkolenia omówimy m.in.: zasady opracowania nowego dokumentu, które wymagają analizy przekrojowej całej ustawy, relację pomiędzy SWZ a opisem potrzeb i wymagań, obligatoryjny i fakultatywny zakres SWZ w zależności od wartości zamówienia oraz możliwe zmiany treści SWZ.
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za realizację i dokumentowanie procedur, jak również dla osób podejmujących decyzje w komórkach zamówień publicznych lub zamawiającego. Adresatem niniejszego szkolenia jest także kierownik jednostki (kierownik zamawiającego) odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania.
I. Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) jako podstawowy dokument kształtujący prawa i obowiązki zamawiającego i wykonawców.
II. Tryby postępowania unijnego, w których występuje SWZ i opis potrzeb i wymagań, w szczególności w trybie przetargu nieograniczonego.
III. Omówienie generalnych zasad tworzenie SWZ, w tym załączników niezbędnych do ogłoszenia postępowania w Dzienniku Urzędowym UE.
IV. Przedstawienie elementów SWZ w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego: część obligatoryjna SWZ.
V. Przedstawienie elementów SWZ w postępowaniu o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego: cześć fakultatywna SWZ.
VI. Treść opisu potrzeb i wymagań w trybie negocjacji z ogłoszeniem i dialogu konkurencyjnego.
VII. Zasady wyjaśnienia treści SWZ.
VIII. Do kiedy i na jakich zasadach zamawiający może zmienić treść SWZ oraz opis potrzeb i wymagań?
IX. Złożenie odwołania na treść SWZ i opisu przetrzeb i wymagań.
X. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.