Szkolenie w czasie rzeczywistym
nie jest to uprzednio nagrany materiał
6 godzin wraz z przerwą
rozpoczynamy o godz. 9.00
Wydrukowany certyfikat
który wyślemy pocztą
Grupa do 25 osób
każdy będzie miał czas na zadawanie pytań
Możliwość zadawania pytań
i dyskusji z innymi uczestnikami
Dostępne na komputerze, tablecie i smartfonie
z dowolnego miejsca
Ustawa zmieniła katalog ogłoszeń zamieszczanych przez Zamawiających w Biuletynie Zamówień Publicznych, ponieważ kładzie większy nacisk na przejrzystość i kontrolę etapu realizacji zamówienia. Jednym z przejawów powyższego jest wprowadzony nowy rodzaj ogłoszenia – ogłoszenie o wykonaniu umowy. Zgodnie z art. 448 Pzp Zamawiający, w terminie 30 dni od wykonania umowy, zamieszcza w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o wykonaniu umowy, na zasadach określonych w dziale III w rozdziale 2.
Raport z realizacji zamówienia również jest nieznaną dotychczas na gruncie prawa zamówień publicznych instytucją, która ma na celu kontrolę efektywności realizacji zamówień poprzez zobligowanie zamawiających do dokonania oceny procesu realizacji zamówień w przypadkach, w których realizacja ta napotkała określone trudności.
Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób odpowiedzialnych za zamówienia publiczne, a więc do kierowników jednostek, osób zasiadających w komisjach przetargowych oraz osób odpowiedzialnych za ich stronę finansową.
I. Umowa jako element opisu przedmiotu zamówienia.
II. Wpływ warunków udziału w postępowaniu oraz kryteriów wyboru oferty najkorzystniejszej na treść obowiązków umownych wykonawcy.
III. Prawo opcji i wznowienie na etapie wykonania umowy o udzielenie zamówienia.
IV. Wymagania związane z umowami o pracę w treści SWZ i realizacji umowy, w tym obowiązek dokumentowania, weryfikacji oraz odpowiedzialność wykonawcy.
V. Podwykonawstwo w zamówieniach publicznych, w szczególności w zakresie robót budowlanych i obowiązków umownych wykonawcy.
VI. Dopuszczalne okoliczności zmiany umowy o zamówienie publiczne.
VII. Pojęcie nadzoru nad realizacją umowy.
VIII. Weryfikacja wniosków wykonawcy dotyczących waloryzacji wynagrodzenia z tytułu realizacji zobowiązań umownych.
IX. Wykonanie etapów umowy jako podstawa wypłaty zaliczki.
X. Raport z realizacji umowy, okoliczności, w których raport powstanie oraz zakres informacji w nim zawartych.
XI. Zasady sporządzania ogłoszenia o wykonaniu umowy i wpływ informacji w nim zawartych na ocenę realizacji umowy przez wykonawcę.
XII. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.